Без никакво учудване прочетох за поредната глупост на ръководителката на ЕС - гинеколожката Лайнен. На срещата на Г-7 заявила, че трябвало да се окаже икономически натиск върху Китай. Било много възмутително, че китайците искали да внасят електромобили в Европа, които били произвели, забележете, с незаконни държавни субсидии /как държавна субсидия може да бъде незаконна, оставям на въображението ви/. Всъщност дори за обекта на професията й става ясно, че целта е да бъде притиснат Китай, за да не се съюзява с Русия. Митата и пазарите от време оно са повод за войни и спорове между държавите. И се изполват за натиск върху опонентите.
Не знам дали Мадам У осъзнава на кого скача? Китай от малко тигърче стана голям икономически тигър. С милиардно население. Мадам У си въобразява, че Европейското икономическо пространство е единствено и може да поставя условия. Ами не може.
Знаете ли, в момента ЕС ми прилича на ацтеките. Човешки жертвоприношения, обожествяване на унищожителите и лък и стрели срещу огнестрелно оръжие. И пълно неосъзнаване на реалността.
Мадам У Китай ще я сгъне като китайски фенер. Китай вече не е колониална територия като преди век. Там няма чужди войски, няма и икономически лостове за съществено влияние.
Общо взето, Лайнен вкара цяла Европа в л...а! Бруталната истина.
Елена Гунчева-Гривова
Emigrant
6 months before
САЩ и Стара Европа сами си изобретиха нещо, на което аз му викам "икономически бумеранг". Фирмите се надпреварваха, кой по-напред ще си изнесе производството в Далечния Изток - не само в Китай. Първите имаха по-ниски цени от конкурентите си. Това, че уволняваха хиляди работници, не ги вълнуваше много. Социалната система все още можеше да се справи с вълната безработни. През това време Китай развиваше реалната икономика основана на производството на стоки. Огромните производствени мощности позволиха на китайските производители да постигнат реални ниски цени на произвежданите стоки. Това, че главната гинеколожка на Евросъюза бръщолеви за държавни субсидии, са пълни глупости. Просто в Китай няма паразитни структури като Енергийна Борса, които да спекулират с цените. А в реалното производство електроенергията е един от основните компоненти в ценообразуването. Всичко, което влиза в един електромобил, изисква много, много енергия.
Коментирай