XVII век е изключително важен за цялата история на Англия. Това е времето на революциите, на Кромуел, Хобс и Нютон. Оттогава е и идеята за еврейските корени на английската монархия. Тя прераства в доктрина, „доказваща“, че англо-саксонския елит произхожда от няколко изгубени еврейски племена - т.нар. "десето коляно". Целта е да се докаже някакво “древно библейско величие” на Англия и управляващите я.
„Фентъзито“ тръгва от Холандия и е свързано с талмудиста Менасе бен Израел – португалски евреин (Manoel Dias Soeiro). Известно е, че в испанска Нидерландия, заради де факто победилото протестанство, особено в северните провинции намират убежище много от прокудени от Англия, а също испански и португалски евреи. Менасе/Мануел е един от тях. През 1650 г., точно по време на зенита на управлението на Кромуел, той издава в Амстердам брошурата „Надежда за Израел“ („Esperanсa de Israel“), в която пише, че англичаните били десетото юдино коляно и покрай това можело холандските евреи да се преместят в Англия.
В Британия по същото време действал Джон Садлър – личен секретар на Оливър Кромуел. Садлър бил филосемит и личен приятел на Манасе Бен Израел. Именно него сочат за създател на английския израелизъм. Сандлър лобирал пред шефа си за задействане процеса на "прибиране" на евреите в Англия. Бен Израел предложил идеята, за създаване на пета, Антиримска империя,на която самият Оливър Кромуел да е император. При това, още тогава Бен Израел говорел, че тази империя е призвана да управлява света.
Защо „Антиримска“ империя? Защото още 150 години по-рано Хенри VIII Тюдор (един от най-жестоките владетели за цялото Средновековие, известен и с това, че осъжда на смърт няколко свои съпруги) отхвърлил духовната доминация на римския папата и създал отделна англиканска църква, на която се самообявили за лидер. Оттогава папата бил „враг“ на Англия и Менасе умело се опитал да се възползва от това.
В началото мисията на Бен Израел не се увенчава с успех, макар и да е приет в парламента и лично Оливър Кромуел да му отпуска финансова помощ. Обаче явно фундаментът е бил поставен.
Само 40 години по-късно, по време на т.нар. „славна революция“, холандският щатхалтер Вилхелм (Вилем) Орански става английски крал под името Уилям III. Тогава голяма част от холандската еврейска общност се прехвърля на Албиона, донасяйки със себе си лихварството, банковото дело, борсовата търговия.
Така връщането на евреите е осъществено заедно с Вилхелм и изгонените протестанти. Тогава в Англия става напълно доминираща идеята за търговията, морското господство, глобалната Венеция и т.н. Окончателно се оформя стратегията за колониите, за банките и борсите, както и се доразвиват познатите ни днес типично английските форми на пещерен материализъм, алчност, безскупулност, лицемерие и търсене единствено на максимален материалния успех на всяка цена.
Тогава се създава "петата империя". Първите четири са описани в Стария завет - книгата на пророк Даниил. Там пророкът описва как разгадава съня на могъщия вавилонски цар Навуходоносор. В този библейски разказа се говори за четири империи,всяка от които в част от торса на въображаем великан - Златна империя - Вавилон, сребърна империя - Персия, бронзова империя - Елинистическата на Александър Велики и желязна - Римската империя, превърнала се в Християнска, тъй като тогава Бог изпраща на земята сина си Ийсус Христос.
Мечтите на Менасе Бен Израел, осъществени после от Вилхелм Орански, създават англо-еврейската Пета империя, която след хиляди мимикрии съществува и днес и докара света до съвременната духовна нищета и морално унищожение. Защо е така? Според християнските писания, след Империята на Бога може да има само империя на дявола - на вечно търсещият реванш Божи противник! Това е петата империя.
Иван Спирдонов
На снимката- През юли 2023 Главният равин на Обединеното кралство Ефраим Мирвис официално почетен като рицар-командир на Ордена на Британската империя.
Иван Спиридонов
moitoi
9 months before
Кодът на Да Винчи -Дан Браун че Мария-Магдалена имала дете от ИСУС и пристигнала с кораб в Англия давайки началото на Анлийските Крале!?!?!?
Коментирай