Космическо посрещане за новите любимци на нацията

https://svobodnoslovo.eu/bulgaria/kosmichesko-posreshtane-za-novite-lyubimci-na-naciyata/173773 SvobodnoSlovo.eu
Космическо посрещане за новите любимци на нацията

Те са новите любимци на нацията и България ги обича! Хиляди се събраха на площад "Александър Невски", за да скандират имената им по време на официалното посрещане на волейболните национали, които се прибраха от Световното първенство във Филипините със сребърни медали. 

Тимът, воден от италианския треньор Джанлоренцо Бленджини, загуби само един от седемте си мача - финала с Италия (1:3). Алекс Николов и компания се прибраха у нас тази сутрин с правителствения самолет. Лично министърът на младежта и спорта Иван Пешев отпътува за Истанбул, за да прибере героите. Те кацнаха на българска земя малко след 10,00 часа и бяха посрещнати от роднини, приятели, политици и журналисти.

Голямото тържество по повод историческия успех започна в 17,00. На специално изградена сцена събралото се множество забавляваха Ана Ставрева, Елена Попова, Никола Янакиев, Натали Стефанова, Бон-Бон, Братя Аргирови и Фондацията със Славин Славчев.

Някъде по това време стартира и шампионския парад, устроен за момчетата на Бленджини. "Любовта на хората е едно от най-хубавите неща", обяви специалистът. С открит автобус с надпис "Шампиони в сърцата", те взеха разстоянието от Студентски град до крайната си цел - площад „Александър Невски“, за да оберат заслужените аплодисменти на хората. По пътя бяха отворени няколко бутилки шампанско. Около тях свистяха клаксони на разминаващите ги автомобили.

Около 18,00 героите един по един започнаха да излизат на сцената, под съпровода на песента на Валя Балканска  "Претури се планината", звучала чак в космоса. Последен се появи треньорът Бленджини, който беше понесен на ръце от играчите.

Отбор и фенове изпяха заедно химна на България.

"Готови сме да умрем на терена за родината", обеща Симеон Николов.

"Чувствам се най-гордия президент на федерация. И във Филипините усещахме подкрепата ви, благодаря ви и продължавайте да ни подкрепяте", обяви президентът на федерацията Любо Ганев.

"Вие разплакахте България от сърце, Благодарим ви", обърна се към отбора легендата Димитър Каров.

Джанлоренцо Бленджини пък взриви публиката с "България юнаци!", на чист български.

Всичко завърши с отборно селфи и изпълнение на We Are The Champions. Макар и без титла в ръцете, волейболистите ни бяха посрещнати като шампиони. А, и нямаше как да е по друг начин, след като за пръв път след 55 години те успяха да зарадват България със сребро от Световно първенство - нещо немислимо за друг отборен спорт у нас.

Добрата новина е, трудът на волейболистите ни няма да остане невъзнаграден. Още при завръщането си в България те получиха чек за 520 000 лева от Министерството на младежта и спорта, а на въпрос на БГНЕС президентът на федерацията Любо Ганев обясни, че 450 000 долара от премията за второто място, която е 500 000, ще бъде поделена от отбора. |БГНЕС

5 Коментара

Де бре

8 months before

Космическо, космическо, колко да е космическо. Всички телевизии само за тях. Да, втори са и какво от това? Ако с това се бием в гърдите, че сме болгар, жална ни майка. Някой от екзалтираните симпатизанти дали се замислиха, че днес по време на еуфоричните исказвания още едно българче си е легнало недохранено, например.

Коментирай

Страшна работа

8 months before

Е, и?! Свършили са си работата, за която им се и плаща. Не виждам никакво геройство. Виждам една голяма организирана простотия. И да питам екзалтираните от площта волейболфили, що ви няма на площадите, като ви краде властта, като ви държи без вода, заради над 200 ВЕЦ-ове на министри и депутати или заради корупцията навсякъде и във всичко, или заради бездържавието и продажните, безродни политици...... Страшно малоумие. Повсеместно.....

Коментирай

Страшна работа

8 months before

Е, и?! Свършили са си работата, за която им се и плаща. Не виждам никакво геройство. Виждам една голяма организирана простотия. И да питам екзалтираните от площта волейболфили, що ви няма на площадите, като ви краде властта, като ви държи без вода, заради над 200 ВЕЦ-ове на министри и депутати или заради корупцията навсякъде и във всичко, или заради бездържавието и продажните, безродни политици...... Страшно малоумие. Повсеместно.....

Коментирай

За чуждопоклонничеството

8 months before

Името Александър вече го съкращават на Алекс. Не можело Сашо… И пускаха и пяха английски песни на площада в центъра на столицата на България, на английски език…

Коментирай

За чуждопоклонничеството в Евротериторията “България”

8 months before

Името Александър вече го съкращават на Алекс. Не можело Сашо… И пускаха и пяха английски песни на площада в центъра на столицата на България, на английски език…

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.