Добролошият президент

https://svobodnoslovo.eu/komentar/dobroloshiyat-prezident/168546 SvobodnoSlovo.eu
Добролошият президент

Добролошият президент

Не е за вярване! Допускало се било ДБ, ПП и ГЕРБ да имат общ президентски кандидат. Това не го казвам аз, никаквецът, а синият фенер на демокрацията – И. Костов. Човекът разсъждава трезво и без да изпада в емоционални вибрации. По-добре е да притежаваш 30% от някой полупрезидент, отколкото 100% от някой, който никога няма да стане президент. Това е всепомитаща бизнес логика. Ако не ставаше въпрос за хора, а за кашкавал, всичко това щеше да е на 100% вярно. Но все още хората на тази територия не са обект само и единствено на бизнеса.

Питам се онези, които плетат пръсти като форма на екзорсизъм срещу мафията, шляпат маратонки по улиците и крещят разнопосочни лозунги, какво ще плетат в един такъв момент? За коя част от новия общ кандидат-президент ще гласуват? За лявата или за дясната по рефлекс? Как ще разпознаят добрата и красива президентска половина от лошата и корумпираната? Може би в четни дни ще е президент на мафията, а в нечетни ще е на демократичния умнокрасивитет?
Но поне в това отношение ще бъдем демократични новатори. Казвам „демократични“ с цялото ми презрение към този усвоен по лош начин термин. Ще имаме дуалистичен президент. Добролош държавен глава. Президентът ни ще е по Шрьодингер – ще зависи какви свойства ще придобива в зависимост от това кой го наблюдава.
Най-дразнещото е телешкото безразличие, с което се приема тази новина.
Всичко това ми прилича на някакво извратено обществено автоимунно заболяване. Организмът ще обяви война сам на себе си и в резултат ще се погуби.
Но понякога глупаво конструираните организми е по-добре да не се поправят, а да се погубват. Така поне ще има шанс нормалната човешка логика да си пробие път през тинята на вече напълно шизоидната пропаганда.
Идеята за общ президент между ПП, ДБ и ГЕРБ е толкова брутална, че направо ми се иска да се случи. Не за друго, но искам да чуя въпросите на мисирмедиите към един такъв общ кандидат. То и въпроси може да няма. Всичко ще се сведе до едни скучновати изявления, в които ще се твърди, че бъдещият ни президент ще е толкова разнолик, защото ще съвместява това да представлява най-различните части на обществото ни. Разнолик ли казах? Имах предвид разноглед!
Но най-незабележимото е, че този комбо президент всъщност ще има един команден център и той няма да е в ръцете на нито една от тези партийни централи. Сетихте се! Нали?

Емил Йотовски

6 Коментара

Територията ни гори!

1 year before

На живо град Средец гори - страшен пожар споделяйте Vitko Podcast 7,1 хил. абонати https://www.youtube.com/watch?v=zqQIw5L0Jec

Коментирай

Kiko

1 year before

Е, той и сегашния президент все едно че го няма.... Приказва общи приказки, дава мнения и препоръки Ама няма никаква реална власт. Тия от ПП/ДБ Тата му скроиха мръсен номер, Никакъв глас за тях повече. И сега пак се е покрил нещо, хич не му се чуе гласеца. Той не се оказа народен водач, не оправда никакви Надежди на обществото, които му се възлагаха.

Коментирай

ПРЕПОРЪЧВАМ!

1 year before

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ НА ИНИЦИАТИВЕН КОМИТЕТ ЗА СПАСЯВАНЕ НА БЪЛГАРСКИЯ ЛЕВ ЧРЕЗ НАЦИОНАЛЕН РЕФЕРЕНДУМ Канал 3 https://www.youtube.com/watch?v=VG_hAZ72HLE

Коментирай

до Кико

1 year before

Не се е скрил Радев, сега ги атакува за избора на "домовата книга", била за търсене на лоялни хора.

Коментирай

Kiko

1 year before

Еее, ма той направо откри колелото ѝ топлата вода... Че то беше очевадно че е направено да му се орежат правата Лошото е че не можа с нищо да противодейства, А и няма как щото статуквото има парламентарно болшинство Затова си правят квото си искат и се държат нагло... Ма тука вече вината е на гнусния миризлив овнешки народец Дето не гласува или ходи за гъби. Ето кво се получава. Ми значи народеца мазохист си харесва управлението.

Коментирай

До Kiko

1 year before

Изобщо няма вина народът, не гласува, щото няма за кого. Не от любов към брането на гъби. Това е отношението му към управниците, направо са си нелегитимни с тоя ню-ню вот, половината подправен. И преди да ми напишеш, че няма право да мрънка тогава, да ти кажа, че има. Заплатите им плаща целият народ, не само избирателите им, също така им понася и несмаслените решения. Като се появи кандидат-държавник, а не кандидат-крадец, ще има много гласуващи. За съжаление, няма такъв на хоризонта. Малко си познавате народа, но това не ви пречи да го наричате как ли не, все едно сте някакви богоизбрани, а не от тоя същия народец.. Но, то си има и приказка - съди за другите по себе си. А не трябва, хората са различни.

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.