Много интензивни вълни идват вследствие плана на Тръмп за Украйна. Ще разгледам накратко за всяка от страните. За САЩ този план е жизненоважен за Тръмп и неговата масовка на миротворец и спасител. За да тушира много лошите реакции в обществото спрямо Израел, досието Ъпщейн, Иран и Венецуела. Трябва да се отбележи, че борбата между републиканци и демократи и в двете камари на американския Законодател е във фаза, която предхожда политическа война. Възможно е в бъдеще да се стигне и до гореща гражданска война. Всякакви външнополитически успехи са задължителни за Тръмп. Но по въпроса за Украйна в екипа му има жестока битка за влияние, чиято цел е всъщност войната да не свършва и водач на тази група е Марко Рубио. Другият водач на група в екипа на Тръмп Джей Ди Ванс е повече склонен да бъде прекратен конфликта. Така че в САЩ няма никакво единодушие по този въпрос. Ето защо и планът е в ръцете на роднините на Тръмп, а не на Държавния Департамент.
За Украйна този план е унищожителен за Зеленски макар да запазва почти на 50% положението на страната като западно прокси срещу Русия. Може да се каже, че това е план за СВАЛЯНЕ НА ЗЕЛЕНСКИ, не за спиране на войната. Затова в Украйна предстоят драматични развръзки като има варианти - в каква степен ще бъде осветен ЕС и Англия като съучастници в корупция и подстрекатели към свръх корупция, което ще извърши очевидното - ще докаже, че ЕС и Западът са КОРУМПИРАНА ОПГ. Възможен извод тук е, че планът Тръмп за Украйна от 28 точки цели и свалянето на Урсула.
За Русия нещата не са спокойни. Този план предизвиква всички антипутинови сили в Москва. Които искат 2 неща - едни искат превръщане на СВО в истинска война и унищожение на Украйна, а други искат спиране на войни с Украйна и приемане на Запада в Русия. Тоест, с този план Тръмп цели дестабилизиране на Путин. Мисля, че е очевидно, че американският жонгльор винаги играе с 2, 3 или повече цели по всеки въпрос. Планът на Тръмп за Украйна по същество е неприемлив за Русия, защото признава само частично целите на Русия и заради това е много опасен. Както коментирах вчера, този план съдържа поне 3 червени за Русия линии, с които тя няма да се съгласи. Въпреки това Путин направи изявление, че е готов на преговори и компромиси. Важно е уточнението, че Тръмп не е успял да реши казуса след Аляска и затова сега се налага да поставя ултиматуми към Зеленски. Освен това Путин ясно намекна, че на фронта Русия се намира в пълно превъзхождащо положение и няма причини да преговаря.
За ЕС този план е унищожителен също като за Зеленски, защото тези 2 неща - ЕС и Зеленски - вървят ръка за ръка. Милитаризиращият канцлер Мерц, абсолютно дискредитираната Урсула и обезумелият Макрон си въобразяват, че могат да воюват с Русия. Русия не им пречи да воюват с нея. Но е много важно да се разбере нещо с Европа. СИГУРНОСТ В УКРАЙНА И В ЕВРОПА БЕЗ РУСИЯ Е НЕВЪЗМОЖНА. Просто е. Дали Тръмп иска да принуди Европа да воюва с Русия, републиканците са еврофоби, не съм никак далеч от тази мисъл.
Събитията в Газа продължават да разтърсват до основи САЩ. По данни на Макс Блументал САЩ и Израел готвят цифров дигитален концлагер в Газа и на Западния бряг. Плюс репродуктивен геноцид над палестинците. А Пепе Ескобар в интервю за Съдия Наполитано обясни защо Русия и Китай се въздържаха, но не отхвърлиха американския план за Газа в СС на ООН. Защото всички страни от Залива и всички палестински организации, които колаборират с глобалистите, като Фатах, но и Хамас, са се съгласили. При това положение Русия не може да спре желаещите да получат американска помощ. Стана ясно също, че съгласилите се са изнудвани и заплашвани от Тръмп да се съгласят. Което представлява ново доказателство за характера на САЩ, но и на Тръмп - злодеи, демони, хищници, които разкъсват всеки, който им се изпречи на пътя.
Анастасия Гешева