"Не съм направил забележка на председателя на парламента Рая Назарян за изказването ѝ от предишния ден, тъй като не съм присъствал и не знам какво са си казали", каза в Бургас лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в отговор как ще коментира нецензурните думи на Назарян.
Той отбеляза, че в пленарната зала често се чуват остри реплики и скандали между депутати.
"В този парламент аз съм чул такива неща. Ежедневно има такива подмятания – те се бият, дърпат се, псуват се, с най-вулгарните обиди се обиждат", каза Борисов.
По думите му атмосферата в залата понякога е толкова напрегната, че човек трудно може да остане дълго време там.
"Ако изкараш повече от пет - десет минути вътре в залата, след това ти трябва психотерапевт", коментира той.
Борисов добави, че при подобна обстановка е трудно да се запази самообладание.
"Трябва невероятно да си владееш духа, за да не отговориш по същия начин", каза той, цитиран от БТА.
Не го казвам в оправдание, но ние от ГЕРБ успяхме да запазим добрия тон – да не обиждаме, да не иронизираме, каза още Борисов.
dnes.bg
Отвратен
1 month before
Щях да се учудя, ако й беше направил! Неговата лексика не се различава от нейната. В нормална държава тези нямаше да стъпят до прага на Народното събрание!
Коментирай