Определиха датата за президентските избори: България гласува на 25 октомври

https://svobodnoslovo.eu/politika/opredeliha-datata-za-prezidentskite-izbori-balgariya-glasuva-na-25-oktomvri/197965 SvobodnoSlovo.eu
Определиха датата за президентските избори: България гласува на 25 октомври

Ако се стигне до балотаж, то той ще се проведе на 1 ноември

Президентските избори ще се проведат на 25 октомври, стана ясно след редовния председателски съвет на ръководителите на парламентарните групи в Народното събрание.

Ако се стигне до балотаж, то той ще се проведе на 1 ноември.

По Конституция парламентът насрочва изборите за президент. Вотът се произвежда не по-рано от три месеца и не по-късно от два месеца преди изтичане на срока на пълномощията на действащия президент. Мандатът на настоящия държавен глава изтича на 22 януари 2027 г.

trud.bg

2 Коментара

Уонко Нормалния

1 week before

Краварчето монтира новият си Пудел йотова! Щото старият-нов Пудел радеффф вече му избучиха партийка. Докато не е останал Жив Матрял на територийка за връткане. Което е и целта на краварчето за територийката - Плацдарм срещу РУСИЯ.

Коментирай

Алф

1 week before

САМО ВЪВ "ФАКЛА": ИСТИНАТА ЗА ЙОТОВА. Свирен ли е мачът (ВИДЕО) ,Юли 28 2026, Истината за Йотова - проекта на социалистите-ренегати, соросоидите и Пеевски. Свирен ли е мачът наистина, както ни убеждават правителствените медии и анализатори? Има ли изобщо смисъл да се провеждат избори? Ще се превърне ли България в тоталитарната държава на "Прогресивна България" и Румен Радев? Гледайте!

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.