За паметника и още нещо

https://svobodnoslovo.eu/bulgaria/za-pametnika-i-oshte-neshto/123732 SvobodnoSlovo.eu
За паметника и още нещо

Пиша за приятелите, които все ме питат, обикновено вечер, след две ракии: Какво става? Докога?! Някои  споделят, че ги било срам, че са българи.

 

А става това, че тези, които взеха решение да унищожат паметника на съветската армия (ПСА), вече влязоха в историята на България. Като лицата, разчистили основата за издигане на паметник на ВВП (Владимир Владимирович Путин) или РТЕ (Реджеп Тайип Ердоган). В зависимост от това как ще разпределят зоните за влияние след утихването на конфликта Русия – НАТО (Украйна).

 

Да, да, точно така. И на мен ми се искаше в Княжевската градина да бъде издигнат пантеон на владетелите на първото и второто българско царство, но вече е късно.

 

Макар че, убеден съм, ако бяхме поговорили нормално с Русия:

 

- «Така и така, ние сме най-старата държава в Европа, а нямаме монумент на нейните основатели. Дайте да преместим ПСА на подходящо място, с цялото си уважение към подвига на победителите над фашизма, и на негово място да увековечим  нашите славни предци.»

 

Руснаците щеше да се съгласят и дори да съдействат.  

 

Защото същата тази, демонизирана от крещящата пасмина, Митрофанова,  през есента на 2021 година пое ангажимент да проучи въпроса и съдейства за достьп до българските архиви в Русия. Тъй като тя разбира, че там е разковничето, доказващо духовното родство между руси и българи.

Най-голямата колекция от глаголически текстове се намира именно в Русия - през 19 век е било модно сред руския елит да изкупува по целия свят тези текстове и да ги колекционира. Отделно след 1944 г почти всички наши архиви са заминали към СССР.  

Тези глаголически текстове са ни жизнено важни за съхраняването ни като нация, стъпила здраво върху основата на своята 2000-и годишна история.

Защото онази вечер гледах по  History Channel как «от славната Моравия азбуката на Кирил и Методий се разпространила по цяла Източна Европа. Някой неизвестен малко по-късно бил създал кирилицата, която сега все още използвали руснаци, българи и някои други народи…….»

 

Но да си дойдем на думата. На лице е обезличаването, а следва и заличаването на нашата държава. И виновни сме си само ние. Нито Русия ни е виновна, нито САЩ, нито Турция.

Виновно си е само и изцяло населението на тези земи. Аз така го наричам – население, обитатели и прочее. Не ги наричам българи, защото «българин е човек на духа» според определението на Петър Дънов, акад. Лихачов, Митеран и други. Няколко хиляди са само в съвременна България тези хора на духа. Останалите са една сива маса от завистници, злобари, дребни хитреци и крадци на едро –  наследство на 500 години робство, през което де що е имало буден и свободолюбив човек е бил изтребен, а са останали само примиренци и нагаждачи, създали и днес актуалната срамна пословица «преклонена глава сабя не сече».

Да ви напомня ли, че от 3 млн души население по нашите земи през 1876 г, едва около 4000 са се вдигнали на борба за свободата на Родината. Останалите са се спотайвали като мишки, плюели са в пазвата си да не ги сполети злото, някои са предавали четниците и са ги проклинали, че им подпалват чергата, останалите са чакали наготово.

 

 

«Нека таз свобода да ни бъде дар» - Иван Вазов

Този път дар НЯМА да има! Забравете!

Няма кой да ни дойде на помощ! Нас никой не ни обича! Всъщност, ние самите не се обичаме и уважаваме, защо някой друг трябва да го прави.

На Запад не ни обичат заради Православието, заради избития от Калоян през 1205 год рицарски елит, заради богомилите и техните идеи довели до Реформацията, Просвещението и ликвидирането на кралски династии.

 

Путин не ни обича, защото го излъгахме и прецакахме трите енергийни проекта (Бургас-Александрополис, Южен поток и Белене), макар че някои другари си бяха получили комисионните напред.

Само си представете къде щеше да е сега България, ако целият руски нефт и газ минаваха през България, вместо през Босфора и двата турски газопровода. И два български АЕЦ-а да бълваха свръхевтина електроенергия. Имахме всички козове в ръцете да станем фактор № 1 в Източна Европа и да имаме мощна индустрия. Кой ни е виновен?!  Напоследък се замислям дали, освен сенатора Маккейн, и Турция няма пръст в разтурянето на Тройния шлем, защото тя най-много се облагодетелства от това.

 

Новите поколения в Русия пък вече не изпитват никакви сантименти към България, нямат си представа, че българите са ги покръстили, дали са им буквите, книжовността, културата.

Преди няколко години в един московски вестник публикуваха моята статия: “Крещение Руси – Истина и заговор”, но собственикът, като прочете материала, спря целия тираж…. Уплаши се от последствията.

Всъщност тази родова памет в Русия, довела до всенароден подем и жертвоготовност през 1877 – 1878 год, бе окончателно унищожена след идването на власт на болшевиките.  Иначе още от времената на Иван Грозний Русия не иска да има нищо общо с майка България, а иска да бъде Трети Рим.

Като стана дума за болшевизъм и свързаните с него атеистични изстъпления, ами именно Русия е най-голямата жертва на тази богоненавистна идеология! А откъде дойдоха в Русия идеите на гей двойката - русофоби Маркс и Енгелс?! Кой финасира влака с Ленин и неговите юдо-товарищи, за да разбие най-мощната православна държава?!

Знаете ли, че през цялата 2017а година в центъра на Цюрих имаше голям осветен надпис

« Именно ние предизвикахме октомврийската революция преди 100 години»

 

Май останаха за спасители само китайците, ама нали китайската стена била построена да ги предпази именно от българите. И те явно не са ни фенове.

 

И какво да правим?! С този народ – нищо. Той Дънов е казал, че ще останат само 300 000 българи, но от тях щял да трьгне новият импулс за промяна на света.

Иска ми се да вярвам, че Дънов е пропуснал да уточни «истински» българи или българи «по дух», което ще означава, че не ни очаква физическото елиминиране на 6 милиона от нас. Но знае ли човек.

Ала няма какво да се вайкаме. Нали сегашна България била 11-та поред държава, създадена от нашето племе. Няма да ни е за пръв път да бъдем прокудени от земите си или сами да решим да се разселим, защото не можем да се разберем с братята си.

Този път, обаче, това ще е сторено по -най глупавия начин! Прелъстени и изоставени от задокеанските си господари и брюкселските корупционери.

 

Накратко какво следва:

 

- изходът на войната в Украйна е ясен. Но това не е краят на конфликта. За руснаците победа ще има когато бъде унищожен центьра за приемане на решения. Това не е САЩ. САЩ даже в бъдеше ще стане стратегически съюзник на Русия пред лицето на общия потенциален враг – Китай.

Според пророчествата и виденията, над водата в Лондон ще стърчи само Биг Бен.

А просветените хора казват, че нищо не може да спаси Англия, защото кармата й е много тежка.

Жалко, но милионите почернени от англичаните души по целия свят не им оставят шанс.

На мен ми беше първоначално трудно да преглътна тази информация, но като се замислих: дали има поне един народ по света, който да скърби за англичаните?! Аз не можах да се сетя, напротив.

А тези дни на най-високо ниво в Лондон прозвучаха призиви да се изпратят войски в Украйна.

И това при условие, че руснаците вероятно са заложили двата Посейдона на дъното именно около бреговете на Англия….

 

България, изключително богата на води и плодородни почви, със слаби съпротивителни сили, е примамлива цел и лесна мишена. Скоро ще сме гости и безгласни букви в родните си земи. Към нас и Украйна проявяват изключителен интерес окупаторите на палестинските земи. От една страна земята, която им е обещал техният Бог, е само камънаци и безводие. От друга страна са заобградени от врагове, които ще стават все по-многобройни и по-силни.

Казвам техния Бог, защото, ако някой още не осъзнал, Богът на евреите и Богът на Исус са различни персонажи.

 

Трябва да «зарадвам» и горепосочените «герои», които днес квичат доволни, че са променили конституцията, мислейки че са се бетонирали във властта завинаги.

Чуйте ме: След има-няма 30 - 40 години никой от вас няма да е жив, гробовете ви ще тънат в бурени, забравени и поругани.

Цялото ви откраднато имане ще е отнето, а вашите наследници -  прокудени и кълнати.

Излезте на терасите си и се огледайте. Това, което днес вие наричате самодоволно “мое”, е имало стотици владетели, къде – къде по велики и самоуверени от вас. На кого днес се знае името  и наследниците му?!

Само пепел след вас ще остане, язък ви за напъните за власт и богатство. А като ви дойде сетният час, знаете ли колко ще ви е трудно да се разделите с вехтите си тела и трупаното имане. Лоша работа – толкова да имаш, пък да не можеш нищо със себе си да вземеш отвъд.

 

Но най-лошото ви очаква след това. Душите ви няма да намерят покой и ви очаква  поредица от прераждания в мъки и мизерия, болести и страдания. Такива са кармичните закони!

 

Откъде знам всичко това ли?!

От Общото Енерго-Информационно Пространство. Лесно е да се подключите към него. Опитайте.

Пък дано се поучите и покаяте.

 

И напоследък призив към всички: Не бойте се! – това ни е рекъл 27 пъти в Новия завет Спасителят, чието Рождество чакаме смирени, с вяра и надежда след дни.

 

Тодор Костов

 

17 Коментара

Вълк

1 year before

Голяма част от великата китайска стена е построена от българи, а 2000г., е 7548г. Но, главният бутон, който ми натиснахте: “Няма кой да ни дойде на помощ! Нас никой не ни обича! Всъщност, ние самите не се обичаме и уважаваме, защо някой друг трябва да го прави”. Точно в целта! Първо- да си върнем самоуважението. Благодаря Ви за искреността и честността! Болезнен, честен и прям анализ. Време е за самопризнание- до болка. Само след това самопризнание може да последва действие.

Коментирай

друг индианец

1 year before

Щях да пиша нещо,но Авторът и Вълка са го казали....останалото е мълчание,"гласът" на изчезващия хм.."народ"!

Коментирай

Лакота

1 year before

А бе защо всички удобно забравят за Горбачов? Не ние предадохме Русия, тя сама се саморазтури. Пък сега плаче. А детето на Европа се обърна срещу създателя си. Та...ние ли трябва да се срамуваме, а? Тю...

Коментирай

Финли

1 year before

Искрено написано. Много силно. Много горчиви истини са казани, които другите премълчават, не знаят или въобще не им пука за това. Най- жестоката истина е за нашето " население". Превръщаме се в "ничия земя".

Коментирай

Иван

1 year before

Жестоката истина!!Племе от продажници!Ще изчезне

Коментирай

БЪЛГАРИН

1 year before

Защо трябва да питаме някой какво да правим. Най вече някаква дебела и гроз на приличаща на свиня.Някои в броят за жена,!

Коментирай

- «Така и така, ние сме най-старата държава в Европа, а нямаме монумент на нейните основатели.

1 year before

Имаме - над Шумен ! Точно където му е мястото! До Плиска, до Мадара и Преслав - над града на Симеон Велики - Симеонис - Шумен! А в София , за сведение на автора, точно на центъра, пред НС - има паметник на основателя на съвременната Българска държава - Император Александър Втори !

Коментирай

на ВРЕМЕТО съм

1 year before

ЧУВАЛ ОТ ДЪРТАЦИТЕ тогавашните,ДА РАЗКАЗВАТ,че в библията ПИШЕЛО,ЧЕ ЖЪЛТАТА РАСА ЩЕ ВЛАДЕЙ СВЕТА!!!ПО СЪБИТИЯТА,КОИТО СЕ СЛУЧВАТ СЕГА излиза ,ЧЕ ВЕРНО ЖЪЛТАТА РАСА СЕ РАЗВИВА В ТАЗ ПОСОКА!!!ПО НЕГО ВРЕМЕ китайци КАЗВАХА,че АТОМНАТА БОМБА е "книжен ТИГЪР" ЗА ТЯХ!!!ГОТВЕТЕ СЕ ДА УЧИТЕ КИТАЙСКИ,аз вече го НАУЧИХ!!!

Коментирай

Chukan Kirilov

1 year before

Абе, Тодор, откъде тая информация за Мутрофановна дето само ни плюе и ни се присмива, че щяла да връща архивите? А може би и златото и откраднатите фондове, а? Блажени са низшите духом. И вярващите в чудеса... Той самият Путин каза, че кирилицата е македонска, а вие си вярвайте...

Коментирай

Станимир Цацев

1 year before

Това е истината! Но ти не можеш разбра! Ти си ТЪП! ДА, ТОЧНО ТИ!!!

Коментирай

Станимир Цацев

1 year before

Това е истината! Но ти не можеш разбра! Ти си ТЪП! ДА, ТОЧНО ТИ!!!

Коментирай

До Доктор "Ох, боли"

1 year before

Точно !

Коментирай

Ники

1 year before

Chukan Kirilov явно още ще те чукат, докато не се научиш да внимаваш и да разбираш какво казват другите. Путин каза: "От днешните македонски земи" .Осмисляш ли какво значи това? Той провокира а нашите голтачета се хванаха като последните шарани и решиха да се пишат патриоти. Той постигна ефект, за който едва ли си е мислел , че е възможен. Явно е добър политик. Тилкова сте тъпи, че дори ме е срам заради вас!

Коментирай

млечин

1 year before

В главата на този младеж има един ужасен гювеч!?На кой са му харесали тези безумия,за да ги публикува?Аз,като по-прост,държа в Aldiko-то книгите на Арнолд Тойнби.Както знаем,той е специалист по цивилизациите.....За тези,които са чели внимателно,знаят,че живота на една цивилизация е около 400-500год.Според Тойнби,българската приключва около 1000та год.,със смърта на Самуил.Всичко след това е едно нищо.За любимото на автора "турско робство",един професор казва,че това са най-мирните пет века в бълг.история.Затова няма сериозни въстания.Както знаете,Бенковски с хвърковатата чета е палел на хората къщите,за да излезат да се бунтуват...Без оръжие,без организация,без логостика.Какво са очаквали...не знам.За сега-само фишеци и лакардии.Народът живее отделно от държавата,защото не я припознава за своя.А на такива мърляви пророци,като този младеж,просто не им давайте трибуна.

Коментирай

бай ставри

1 year before

Млечни, очевидно не осъзнаваш, че сме в това положение заради подобни на тебе киряк стефчовци дълбоко ненавижда щи България, Юди трийсетсребърници... По добре иди да се обесиш...

Коментирай

бай ставри

1 year before

Млечни, очевидно не осъзнаваш, че сме в това положение заради подобни на тебе киряк стефчовци дълбоко ненавижда щи България, Юди трийсетсребърници... По добре иди да се обесиш...

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.