СЪРБАЙ СЕГА ПОПАРАТА!

https://svobodnoslovo.eu/komentar/sarbay-sega-poparata/195661 SvobodnoSlovo.eu
СЪРБАЙ СЕГА ПОПАРАТА!

СЪРБАЙ СЕГА ПОПАРАТА!

Всички искат! За детски и майчински, за въоръжения, за общините, за подкрепа на туризма…Всички дърпат от разходната част - дайте още пари - тук, там, под масата, дай на Украйна… 

И никой, никой от тези мислители не помисли за приходната част. Как никой не каза - увеличете концесионните такси, данъка на хазарта, намалете издръжката на чиновничеството, помогнете на селското стопанство, за да може то да ни храни, дайте български паспорти на сънародниците ни от Молдова и Украйна, та да вкараме здрава и наша работна ръка, подкрепете българското производство. Как никой от критикарите на бюджета не вижда, че той трябва и да се пълни отнякъде. За да харчиш, трябва първо да печелиш, за да печелиш, трябва да работиш.

Досега разчитаха на лесни приходи. Ще приватизираме безразборно, ще продаваме земята, водите, въздуха, ще концесионираме, ще вземаме помощи и заеми от МВФ, СБ, ЕС, ще крепим пазарната икономика, ще крадем с пълни шепи, пък след нас - потоп. Негодни да движат икономиката, докато бяха на власт, те прогледнаха, когато паднаха. 

Късно е, чадо! Сега можете само да сърбате попарата, която надробихте. Горчива и противна, но няма как - ваше наследство е!

Васил Василев 

1 Коментара

Кико

10 minutes before

Василчо Мразов, що баламосваш хората..! Те тези дето надробиха попарата, ше си карат както винаги на стекове, сьомга и чат пат скариди за разнообразие и ше запиват с отлежало, попарата ше я ручаме ние, то мани мани ми може и тя да свърши...

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.