❗️Случващото се с промените в Изборния кодекс е тотална свинщина!
➡️На прага на изборите има някакви безумни пориви да се променят изборните правила, при това се лансират радикални промени. Абсурдно е!
❌Два дни Парламентът не може да заработи, защото дори представители на ГЕРБ, БСП и ДПС не се регистрират за кворума. Пълен хаос, страшна каша!
✅Най-добре в този Парламент нищо да не пипат - нито има широка обществена дискусия за предложенията преди това (наречете го обществено обсъждане), нито има оценка за въздействието, нито текстовете са прецизни, а дори и гласуващите "за" признават, че не знаят точно как ще се получи, ако бъдат приети. По-добре нищо да не пипат!
📍Не виждам с какви очи народни представители претендират да променят изборните правила в 12 без 5 в един отиващ си Парламент. Той така или иначе отдавна няма никаква легитимност - избран с фалшификации, доказани от Конституционния съд фалшификации. И тези същите имат нахалството да ни сменят правилата за гласуване в 12 без 5. Е, не става така!
💡Единствената логична промяна в момента е да се ограничат секциите извън ЕС (защото секции разкрити по кафенета, села, паланки не дават никаква гаранция за честността на вота) и да се извади броенето от секционните комисии в регионални преброителни центрове. Това са стари идеи на ВМРО - Българско национално движение. Дори и за подобни неща даже реално вече е късно, защото изборите чукат на вратата.
❗️Крайно нагл, признак на галактическо нахалство и тотално самозабравяне е опитът да се прокарат силово промени в избирателния закон седмица преди да се насрочат парламентарните избори!
Карлос Контрера
Сурикат
3 weeks before
Браво . Имаш потенциал .
Коментирай