Тълпата винаги лесно се управлява. Спускат й се опорки, неизискващи особено тежки интелектуални напъни, но пък заредени с много емоционалност. И тълпата тръгва като куче след салам, без да разбира, че на края го чака сопата и смъртта. Тълпите не мислят. Те се управляват от емоциите. И от умели манипулатори на чело.
Тълпите си мислят, че правят всичко за добро. А всъщност подпомагат тези, които са платили действията им с определена насоченост - власт за организаторите и манипулаторите. Отново посочвам за пример майдана в Киев преди 15 години. По български - протестите 1997 година, когато свалихме правителството на единствения политик в България, който не се продаде на Сорос и му се възпротиви. Тогава всички бяха убедени, че протестират за доброто на България.
България ще бъде убита не от враговете си, а от немислещите и емоционално незрели индивиди, които лесно се манипулират и не осъзнават същността на събитията, в които участват.
Познанието отнема време, но носи само печал.....
Елена Гунчева-Гривова
Доктор Ох, боли
23 hours before
Общи приказки, Гунчева. Всъщност не казваш нищо, което не е казано милиони пъти преди теб.
Коментирай