Така изглежда пешеходната част на улица "Пиротска" - една от най-старите пешеходни зони. Поддръжка нулева. Метене никакво, миене никакво

https://svobodnoslovo.eu/mrezhata/taka-izglezhda-peshehodnata-chast-na-ulica-pirotska-edna-ot-nay-starite-peshehodni-zoni-poddrazhka-nuleva-metene-nikakvo-miene-nikakvo/195195 SvobodnoSlovo.eu
Така изглежда пешеходната част на улица "Пиротска" - една от най-старите пешеходни зони. Поддръжка нулева. Метене никакво, миене никакво

Така изглежда пешеходната част на улица "Пиротска" - една от най-старите пешеходни зони. Поддръжка нулева. Метене никакво, миене никакво.

Буквално на сто метра от Министерски съвет по права линия положението е това... Ситуацията, всъщност, е доста по-зле, но собственици и ползватели на търговски обекти метат и чат-пат мият, защото Инспекторат и община няма! Правилно разбрахте - граждани чистят за собствена сметка, докато плащат такса смет на Столична община, за да чисти.

Пиротска и съседните улици в цялото каре между булевардите Сливница, Мария Луиза, Тодор Александров и Христо Ботев са затънали в мръсотия, прах, пясъци и кал. В тази част на София проблем с договора за чистота няма. Но няма и чистота, има смрад и мизерия.

Сезирам Столичен инспекторат за състоянието на зоната и най-вече за абсолютно неугледния вид на пешеходната част на ул. Пиротска. В задачата се пита защо за всяко нещо трябва да подаваме сигнали, за да се свърши работа?

Очаквам Столичен инспекторат в най-бърз порядък да възложат метене и миене на пешеходната зона, да се изчисти прораслата трева между паветата, да се изчистят линейните отводнители, да почистят знаците, пейките и другото градско обзавеждане от графити и лепенки

Карлос Контрера

0 Коментара

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.