Как едно великотърновско село се превърна в магнит за младите хора?

https://svobodnoslovo.eu/bulgaria/kak-edno-velikotarnovsko-selo-se-prevarna-v-magnit-za-mladite-hora/172849 SvobodnoSlovo.eu
Как едно великотърновско село се превърна в магнит за младите хора?

Във великотърновското село Шемшево вече няма нито къщи за продан, нито терени. Това каза пред БНР кметът му Кирил Ангелски.

Той е бивш военен, а вече четири мандата - успешен кмет. Развива спортна и културна дейност и превръща населеното място в притегателно място за все повече млади хора. В местната детска градина ходят 26 деца, мислят и за сформиране на предучилищна група от следващата година.

"Близо е до града. Има редовен градски транспорт, изградени са спортни съоръжения и детски площадки".

В селото вече са спечелени доста проекти. Последният е свързан с читалището.

"Ще ремонтираме санитарните възли и мястото ще стане по-достъпно за хората с увреждания.

Участваме и в проект за създаване на дигитално студио. В нашето читалище има много дейности". 

Такива има и в пенсионерския клуб в с. Шемшево.

се пак и там имат някои страхове и проблеми.

"Необходимостта от оправянето на всички улици и страх от безводието".

"Хората активно следят новините и спокойно очакват да дойде този момент. В трите ни магазина цените са в евро и в лева. Няма объркване

bnr.bg

 

1 Коментара

Кико

9 months before

Има една поговорка, че изключението прави правилото...Я да го направят в някое село на майната си, далеко от град и пътища...При соцАализЪма селата бяха добре, щото имаше подсигурен редовен ЕВТИН транспорт до всякъде, ама той беше държавен и субсидиран, при т.нар. пазарна икономика няма такива филми...

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.