Във великотърновското село Шемшево вече няма нито къщи за продан, нито терени. Това каза пред БНР кметът му Кирил Ангелски.
Той е бивш военен, а вече четири мандата - успешен кмет. Развива спортна и културна дейност и превръща населеното място в притегателно място за все повече млади хора. В местната детска градина ходят 26 деца, мислят и за сформиране на предучилищна група от следващата година.
"Близо е до града. Има редовен градски транспорт, изградени са спортни съоръжения и детски площадки".
В селото вече са спечелени доста проекти. Последният е свързан с читалището.
"Ще ремонтираме санитарните възли и мястото ще стане по-достъпно за хората с увреждания.
Участваме и в проект за създаване на дигитално студио. В нашето читалище има много дейности".
Такива има и в пенсионерския клуб в с. Шемшево.
се пак и там имат някои страхове и проблеми.
"Необходимостта от оправянето на всички улици и страх от безводието".
"Хората активно следят новините и спокойно очакват да дойде този момент. В трите ни магазина цените са в евро и в лева. Няма объркване
bnr.bg
Кико
9 months before
Има една поговорка, че изключението прави правилото...Я да го направят в някое село на майната си, далеко от град и пътища...При соцАализЪма селата бяха добре, щото имаше подсигурен редовен ЕВТИН транспорт до всякъде, ама той беше държавен и субсидиран, при т.нар. пазарна икономика няма такива филми...
Коментирай