Нарушен е обществения договор между правителството и българските граждани

https://svobodnoslovo.eu/komentar/narushen-e-obshtestveniya-dogovor-mezhdu-pravitelstvoto-i-balgarskite-grazhdani/164829 SvobodnoSlovo.eu
Нарушен е обществения договор между правителството и българските граждани

Нарушен е обществения договор между правителството и българските граждани. 

Жан-Жак Русо ни завеща същността на Обществения договор: "Хората отстъпват на държавата власт да налага правила и да регулира обществените отношения в замяна на ред и сигурност за всички. Такъв договор се сключва доброволно от всички членове на общността или поне от повечето от тях". 

Горкият Русо не е допускал появата на НАТО,ЕС,Еврозоната и САЩ,появата на такава партийно плутократична корупция и корпоративно-глобалистки интереси.

Сега решенията на правителството се основават,не на мнението на народа,а се вземат от влиятелни криминални кръгове,тясно свързани с основни партии.У нас е критично нисък процента от българите,които имат доверие в  Народното събрание, респективно в партиите,а се водим парламентарна република.  Тук очаквам правилните фактчекъри да се изкажат "фундаментално за липса на контекст" в защита на началниците и хранилката си.

Това се доказа от конституционното мнозинство,което събра слугинажа в НС и многохилядните митинги на българите срещу това очевидно фалшиво конституционно мнозинство.

ТСтигнахме до небивал спад в доверието към институциите, демокрацията в ЕС и цялата социална конструкция.
В България бяха проведени поредица парламентарни избори със все по-сериозни съмнения за фалшификация и манипулиране на демократичния процес.
 Добре им е на негодниците,че отказаха българите да гласуват,но не се питат докога ще им е добре.

Беше и време,когато се питахме кога ще настигнем американците.
Сега си мислим:" Пази боже да не настигнем американците".

Йордан Халачев

4 Коментара

Д-р Илко Семерджиев, зъболекар-импресионист

1 day before

The European Conservative: Инфлация, бедност и нови още по-високи данъци дебнат България зад ъгъла в Еврозоната! Анализи неделя, 8 юни 2025 “The European Conservative” излезе днес с убийствен подробен анализ с графики от ЕВРОСТАТ на влошеното състояние на България след влизането в ЕС, с предупреждение за множеството негативи от приемането на еврото, озаглавен „България има сериозни причини да каже „НЕ“ на еврото“:

Коментирай

Хайдукът Софиянски. герой на капиталистическия "труд"

1 day before

Bulgaria could break the euro. The EU would only have itself to blame Sofia would join the eurozone with a divided electorate and an unstable economic history Matthew Lynn https://www.telegraph.co.uk/business/2025/06/07/bulgaria-could-brea-euro-eu-have-themselves-blame/ Related Topics

Коментирай

Браво Данчо! Браво Халачев!

1 day before

Доживях някой да повдигне темата в публичното пространство. Нарушава се, не - ами яко се нарушава и отдавна от 35 години. Имат ни за добитък, за гои. А себе си имат за каста над всичко и над всички.

Коментирай

Дано

1 day before

Дано повече хора да прочетат материалата и да се замислят : "Защо живеем?"

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.